Uudis

Tallinna kalmistutel saab jäätmeid eri konteineritesse sorteerida

Foto: Shutterstock

Tallinna Rahumäe, Liiva, Hiiu-Rahu ja Pärnamäe kalmistud said uued jäätmemahutid, mis võimaldavad prügi sorteerida ja seega oluliselt parandada kalmistute jäätmekorraldust.

Kalmistutel olid kasutusel ajast ja arust vanad konteinerid, erandiks oli vaid Metsakalmistu. Jäätmete liigiti kogumine oli sellisel moel võimatu. Linna jäätmekeskus viis eelmisel aastal läbi riigihanke, mille tulemusena soetati neljale kalmistule kokku ligi 1700 uut jäätmemahutit. Nüüd saab haudade korrastamisel tekkivaid jäätmeid sorteerida kõigil linna kalmistutel.

Tallinna kalmistuid haldab alates 1. juulist linna asutus Kadrioru Park, mis teeb koostööd Tallinna Jäätmekeskusega.

Sõnum roheportaali peatoetajalt

Aitame sul tulevikuga kohaneda!

Muuda oma ettevõte metsapositiivseks ja süsinikuneutraalseks. Küsi meilt, kuidas muuta oma teenust, toodet või igapäevategevust nii, et saaksid anda maailmale rohkem kui sellelt võtta.

Jäätmekeskuse juhataja Kristjan Mark sõnas, et jäätmete liigiti kogumine on mõistlik just nende tekkekohas, see annab parema võimaluse aiajäätmete taaskasutuseks kompostimise näol.

Marki sõnul tuleks rohelistesse mahutitesse panna biolagunevad pargi- ja aiajäätmed, hallidesse aga segaolmejäätmed ehk kasutatud küünlad, plastik ja kilekotid. Mahutitele on lisatud kleebised, mis näitavad, millis prügi tuleb ühte või teise panna. “Loodame, et inimesed harjuvad peagi selle süsteemiga ning aiajäätmete sekka klaaspurke ja kasutatud kalmuküünlaid enam ei satu,” ütles Mark.

Tallinna kalmistutelt kogutakse arvestatav hulk jäätmeid – üksnes möödunud aasta jooksul anti jäätmekeskusele üle 2856 tonni ja tänavu on üle antud juba 1584 tonni.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.