Uudis

Tallinnas Tammsaare pargis saab tutvuda iseliikuvate busside ja elektriliikuritega

Auve Techi iseliikuv buss. Foto: Kermo Benrot / Postimees / Scanpix

Täna kell 15 avatakse Tallinnas Tammsaare pargis näitus linnaliikuvusest. Näituse avamisel on võimalik tutvuda innovatiivsete liikuvuslahendustega nagu Vok Bikesi elektrilised kaubajalgrattad, Auve Techi iseliikuvad bussid, Voltride tasakaaluliikurid ja Bikeepi jalgrattahoidjad.

„Liikuvuse valdkonnas on Tallinnal veel palju teha, et muuta meie linnaruum vähem autokeskseks,” lausus Euroopa rohelise pealinna juht Krista Kampus. “Euroopa rohelise pealinna aastal tahame pöörata tähelepanu meie valikutele nii linnaplaneerimisel kui ka igapäevasel liikumisel. Septembrikuus Tammsaare pargis avatud näitusel saab avastada võimalusi liikuda tervislikumalt ja keskkonnasõbralikumalt. Avaüritusel on väljas ka Tallinna ettevõtted, kes panustavad keskkonnasõbralikumasse liikuvusse.”

„Linna avalikust ruumist rääkides peaks eelkõige mõtlema ühistranspordile ja jalakäijatele,” ütles abilinnapea Vladimir Svet. “Heas linnas tunneb jalakäija end igas olukorras turvaliselt ja mugavalt. Seetõttu on oluline arendada linna nii, et ühistransport oleks mugav valik ning kergliikurid oleksid jalakäijatest ja autodest eraldatud. Astume järjest erinevaid samme, et selleni jõuda.”

Näituse avamine on 7. septembril, sest see on rahvusvaheline puhta õhu päev ja see kuidas me linnas liigume mõjutab tugevalt meie õhukvaliteeti. Näituse on kujundanud ja illustreerinud kunstnik Karel Korp ning näitus on Tammsaare pargis üleval septembrikuu lõpuni.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.