Tapa vallas põleb maastik ligi 10 hektaril

Metsapõleng.Foto: Shutterstock

Päästjad jätkavad esmaspäeva hommikul Lääne-Virumaal Tapa vallas ligi 10 hektari suurusele maa-alale levinud metsapõlengu kustutamisega.

“Esmaspäeva hommikul kustutustööd jätkuvad. Tuli on levimas edasi põlenguala lõunaservas,” teatas Ida päästekeskuse pressiesindaja BNS-ile. Kustutustöödele on kaasatud kuus kutseliste ja kaks vabatahtlike päästemeeskonda.

Pühapäeval kell 15.39 teatati häirekeskusele suitsust metsa või raba kohal Tapa vallas Läste külas. Päästjate kohale jõudmise ajaks oli metsapõlengu ala suurus 1000 ruutmeetrit ning tugeva tuule tõttu liikus tuli kiiresti edasi.

Põlengualale oli ligipääs raskendatud ning läheduses asus polügoon. Tulekahju ohuaste tõsteti õhtul neljanda astme tasemele. Päästjad said kella 23-ks oli põlengu kontrolli alla.

Kustutustöödele kaasati politsei- ja piirivalveameti lennusalga helikopter. Põlengut kustutasid Narva, Narva-Jõesuu, Pirita, Kose, Lasnamäe, Aravete ning Kadrina, Järve-Jaani, Saku ja Aegviidu vabatahtlikud päästjad. Kokku põles ligi 10 hektarit metsa.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega? Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.