Uudis

Teadlased appi kutsunud VLND Burgeri asutajad hakkasid tootma täistaimseid burgeripihve

Peas Out! tiim: Oskar, Kristo, Kris ja Kristiin.

Euroopa paremikku nimetatud burgerirestorani VLND Burger tegijad alustavad nime alt Peas Out! täistaimsete burgeripihvide tootmist. Pihve saab esimest korda proovida täna Balti jaama turul ja Aparaaditehases.

Mõlema ettevõtte juhatusse kuuluva Kris Sülla sõnul viis pihvide tootmiseni mitme asja koosmõju. Ta tõi välja, et nõudlus täistaimsete roogade vastu on klientide poolt kasvutrendis ning selgitas, et uue ärisuunaga alustamise eesmärk on pakkuda võimalust täistaimsetele toitujatele VLND Burgeri restoranides eelistustele vastavalt süüa ning samas kutsuda kõiki inimesi üles taimseid alternatiive katsetama.

„Senisest taimsem toitumine on tulevik,“ ütles ta ning kutsus üles ka skeptikuid proovima. „Kui ei tea, ei pruugigi aru saada, et midagi tavapärasest erineks.“

Suureks tõukeks tegutsemise suunas oli ka see, et projekti eestvedajad ise olid märganud muutust oma toitumisharjumustes ning sellest kannustatuna taheti alternatiivi pakkuda ka oma klientidele. Lahendust otsides prooviti eri välismaiseid tooteid, kuid nende juurest peletas krõbe hinnalipik ning spetsiifiline maitsestus.

Lahenduse otsimisel tulid appi teadlased Toidu- ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskusest, kellega koostöös arendati välja hernetekstuuril põhinev vähese maitsestusega pihv, võimaldades kokkadel toitu ise maitsestada.

„Tahtsime luua midagi, mille tekstuur sarnaneks võimalikult palju loomsele toorainele, kuid mille maitseomadused seda tingimata ei imiteeriks,“ täpsustas Süld. 

Suve hakul pakuti pilootprojekti raames burgeripihvi ka ettevõtte Balti jaama turu müügiletis, koguti tagasisidet, tehti korrektuure ning nüüd ollakse valmis tootega avalikkuse ette tulema. Lisaks VLND Burgeri restoranidele hakatakse pihve pakkuma ka teistele restoranidele. Juba on huvi üles näidanud Eesti üks populaarseimaid vegan-toidukohti VegMachine, kelle menüüst võib edaspidi Peas Out! burgeripihvidega tooteid leida. 

Peas Out! täistaimseid burgeripihve saab esmakordselt proovida juba täna VLND Burgeri Tallinna ja Tartu burgerirestoranides ning VegMachine’i Balti jaama turu tänavatoidukioskis, kusjuures VLND Burgeri restoranid muutuvadki sel puhul üheks päevaks veganrestoranideks. Edaspidi pakutakse veganroogi paralleelselt tavamenüüga.

Pihvide arendamisele andis hoogu Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus ning neid toodetakse VLND Burgeri sünnilinnas Viljandis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.