Uudis

Tulemas on tuulised päevad, homme kisub tormiseks

Tuuline ilm Tallinnas.Foto: Eesti Meedia / Scanpix

Ilmateenistuse andmetel on lähipäevadel oodata korralikult tuuliseid ilmasid.

Eesti ilma kujundab täna meist põhjas Barentsi merel tegutsev mitmepealine madalrõhuala. Rootsi rannikult on tulemas madalrõhulohk, mis kannab edelavoolu ühes niiskusega kirde poole. Sajupilved on juba Eestis. Gotlandi saare lähistel esines hommikul kella kümne paiku ka äikest, mida põhjustasid rünksajupilved.

Päeval on sadu andvaid pilvi rohkem liikvel saarte ümbruses, Lääne-Eestis ja Põhja-Eestis. Alles õhtul võib ka Ida- ja Kagu-Eestis siin-seal hoovihma sabistada, aga need sajuhood on enamasti nõrgad. Suurem sadu koondub siiski Lääne- ning Põhja-Eesti kohale.

Ilm on pilvine, aga aeg-ajalt piilub siin-seal pilvede vahelt ka päike. Edelatuul tugevneb 5-10, puhanguti 14, rannikualadel 7-12, puhanguti 15-17 m/s, pärastlõunal pöördub tuul Lääne-Eestist alates läände ja puhangud võivad ulatuda rannikul 20 m/s.

Õhusooja on mõõdukalt. Termomeetrinäidud jäävad enamasti 8-11 kraadi ümbrusesse.

Tuulisust ka jagub ka järgnevateks päevadeks. Kõige tuulisem tuleb praeguse prognoosi kohaselt neljapäev, mil Läänemere ääres on õhurõhugradient suurim. Tuul puhub edelast ja läänest. Rannikul võivad puhangud küündida kuni 23 m/s ja sisemaal iiliti üle 15 m/s.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.