Uudis

Vaata kaarti: Kloogal põles üle saja hektari metsa

Täiendatud! Tulekahju on kustutatud

Foto: Päästeamet

Päästjatel ja nende abijõududel õnnestus pühapäeva õhtupoolikuks kustutada laupäeval süttinud ja Klooga rabas 120 hektarile levinud tulekahju.

Metsatulekahju Klooga rabas likvideeriti pühapäeval kella 17.30 ajal. Keila päästemeeskond teeb pühapäeva õhtul ja esmaspäeva hommikul põlengupiirkonnas veel järelkontrolle.

Harjumaal Klooga rabas süttis laupäeval mets põlema, tulekahju levis 120 hektarile.

Päästetööde juht Leonid Pahhutš rääkis laupäeval, et tulekahju lõplik kustutamine võib võtta pikalt aega, sest ala on suur, raskesti ligipääsetav ja kohati oli põleng läinud pinnasesse. Tulekahju tekkepõhjus ei olnud teada.

Valge nool tähistab tuulesuunda, punasega märgitud alal põleb. (C) Kaart: Pääseamet

Sündmuskohal oli 14 päästemeeskonda, lisaks aitas kustutustöödega õhust Politsei- ja Piirivalveameti lennusalga kopter. Sündmuskohale oli moodustatud staap.

BNSi andmetel aitasid sündmuse suurust arvestades seda lahendada ka suured ressursid, nende hulgas Kehra, Keila, Kose, Lasnamäe, Lilleküla, Nõmme ja Paldiski päästekomandod kutselised päästekomandod ning Alansi, Hüüru, Kibuna, Kolga, Lohusalu, Muraste, Saku, Tabasalu ja Tõdva vabatahtlikud päästekomandod. Lisaks veel vabatahtlikud päästjad Vabatahtlikust Reservpäästerühmast, PPA lennusalga kopterimeeskond, eraettevõtte droon koos sisekaitseakadeemia eksperdiga. Abis käisid ka Lääne päästekeskuse Haapsalu ja Risti päästekomandod.

Konkreetsetele majadele põlengu piirkonnas otsest ohtu polnud.

Riigi Ilmateenistuse andmetel püsib ilm kuiv ka lähipäevil, mis tõstab päev-päevalt tuleohu taset looduses aina kõrgemale. Seega ole tähelepanelik ja pea kinni tuletegemise ohutusreeglitest.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.