Uudis

Vaata pilte ja videot: miljonid röövikud ning nende kootud valge loor katavad Õismäel hekki

Kikkapuu-võrgendikoi hekk.Foto: RMK

Tallinna Pääsusilma lasteaia taga kasvav hekk on omandanud isemoodi ilme – see on kaetud tiheda valge looriga ja puult ei leia ühtegi rohelist lehte.

Zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt kirjutab RMK blogis, et Tallinnas Haabersti linnaosas kasvav kikkapuu on kaetud tiheda valge looriga. “Kõik kohad on kikkapuu-võrgendikoi röövikuid paksult täis, neid võib olla miljoneid, ja nende niidist kootud loori jagub ka murule ning isegi lähedasele aiale,” kirjutab Hunt.

Kikkapuu-võrgendikoi aial. Foto: RMK

Hundi sõnul sööb kikkapuu-võrgendikoi ainult kikkapuu värskeid lehti, õisi ja kasve ega puutu teisi põõsa- ning puuliike. Nii olid heki keskel kasvav noor vaher ja loori all peituv tuhkpuu taim terved.

Kuigi selline toiduküllus peaks linnud ligi meelitama, ei tegutse Hundi sõnul heki juures ühtki rasvatihast, musträstast või mõnd teist ühtki linnaeluga harjunud linnuliiki.

Kikkapuu. Foto: RMK

Harilik kikkapuu oli 2015. aastal Eesti aasta puu. See, kas tegemist on kohaliku liigiga, pole kindel. Allikad on eri arvamusel. “Lõuna-Eestis, kus kikkapuud on rohkem, tundub küll, et see on täitsa pärismaine, Haabersti linnaosas tundus teine täna päris ebamaine,” kirjutab Hunt.

Loe siit, kuidas vabaneda miljonist röövikust.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.