Cleantech Estonia aitab Keenial digi- ja rohepööret teha. Eesti ettevõtetele võib avaneda uus turg

Nairobi. Foto: Pixabay

Cleantech Estonia esindajad lendavad septembris Keeniasse, et jagada Eesti rohetehnoloogia sektori arendamise teadmisi sealsete partneritega.

Cleantech Estonia tegevjuhi Kädi Ristkoki sõnul on projekt märgilise tähtsusega ka meie cleantech iduettevõtete jaoks. “Projekti käigus kaardistatakse lisaks Keenia digirohetehnoloogia arenduse hetkeseisule ka Eesti ettevõtete tugevustest lähtuvad võimalused sellel turul. Loodetavasti aitab see kaasa nii mõnegi Eesti ettevõtte toote või teenuse ekspordile Aafrikasse,” ütles Ristkok.

Projekti “Eesti-Keenia digi- ja rohepöörde ehk nn kaksikpöörde ökosüsteemi ehitamine” eesmärk on Eesti pikaajalise rohetehnoloogia ja digivaldkonna arendamise kogemuse põhjal luua alustalad digi- ja rohepöörde arendamiseks Keenias.

Selleks tugevdatakse Keenia tehnoloogia arendamise võrgustiku toimimist ja muudetakse nii võrgustiku sisene kui ka Keenia ja Eesti vaheline infovahetus süsteemsemaks, et tagada püsiv ja efektiivne suhtlus.

“Kliimainnovatsioonikeskuses oleme spetsialiseerunud Keeniast pärit ettevõtjate ja ettevõtete toetamisele kliimamuutustega tegelemisel,” lausus projektipartner Ernest Chitechi Keenia kliimainnovatsioonikeskusest (Kenya Climate Innovation Center). “Projekt aitab meil saavutada parema arusaama praegusest rohetehnoloogia sektori olukorrast Keenias ning tuua esile võimalused aga ka väljakutsed ja viisid nende ületamiseks. Oleme väga põnevil võimalusest õppida Eesti rohe- ja digitehnoloogia sektori eduloost ja näeme, et projektist võiks kujuneda ka pikaaegsem koostöö.”

Projektipartnerid kohtuvad nii virtuaalselt kui ka füüsiliselt Keenias ja Eestis, et tutvuda võtmeosalistega ja jagada parimaid praktikaid. Cleantech Estonia toob Keenia partnerid otse aasta rohetehnoloogia suursündmuste keskele. Tallinn Greentech Week raames külastatakse novembris maailmatasemel rohetehnoloogiate messi NEXPO ja Euroopa rohetehnoloogia foorumit.

Projekti toetab ESTDEV – Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus.

Cleantech Estonia toetab Eesti rohetehnoloogia iduettevõtteid ja korraldab rohevaldkonna äriarendus programme (häkatone, ideepäevakuid, ärikiirendeid jms).

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega? Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.