Uudis

Järvamaa kaheksa toonekure tapmise asjus alustati kriminaalmenetlust

Tapetud kurg pesal. F: Orav Kribu hoiukodu / Facebook

Keskkonnaameti teatel alustati pühapäeva hommikul Järvamaalt leitud kaheksa tapetud täiskasvanud toonekure juhtumi asjus kriminaalmenetlust, kirjutab Maaleht.

Keskkonnaameti uurimisosakonna juhi Rocco Otsa sõnul on praeguseks loendatud kokku kaheksa surnud lindu.

„Meil on põhjust arvata, et toonekurgi oli tulistatud. Me ei tea, kas see on lõplik number,” märkis Ots.

Järvamaal tegutsev Orav Krubi loomade hoiukodu töötaja avastas eile, et Väätsa-Türi tee ääres on keegi tapnud seal läheduses asuvates pesades olnud kured. Videost oli näha kolme kure surnukehad, hiljem selgus, et linde oli seitse ja praeguseks on leitud kaheksa surnud kurge.

“Hommikul helistas meile üks murelik naisterahvas. Väätsa-Türi tee ääres lebasid kaks surnud kurge,” teatas Orav Kribu hoiukodu Facebookis. “Lähemal vaatlusel selgus, et kured ei ole niisama müstilisel põhjusel hukkunud, vaid siin on inimese kuri käsi mängus.”

Eesti metsloomaühingu Järvamaa piirkonna juht Virge Võsujalg sõitis kohale ja kahjuks ei piirdunud see koletu lugu vaid kahe kurega, ka mitte kolmega. Kõik läheduses asuvad kured olid maha lastud. Osa maapinnal, teised linnud juba surnukehade kallal toimetamas. Osa pesadest alla rippumas, suured augud kehades.

“Me ei saa olla kindlad, et juhtum piirnes vaid selle asukohaga. Selline inimene tuleb vastutusele võtta, kes teab, mida ta koduseinte vahel korda saadab,” märkis hoiukodu Facebookis. “Kui juhtusid kuulma või midagi nägema, siis palun kirjuta meile sõnumitesse või helista. Konfidentsiaalsus on tagatud. Kutsume üles kurgede mälestuseks pesapostide juurde musti linte panema. Süütud hinged on kellegi kurja käe läbi hukkunud ja nad on vähemalt niipaljugi väärt.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.