Uudis

Leedu veok kihutas Harku rappa, rikutud on ligi kaks kilomeetrit suusarada

Foto: Nõmme linnaosavalitsus

Poolhaagisega veok sõitis tõenäoliselt sisse Harkust Tammetalu teelt. See on kündnud üles ligikaudu 1,7 kilomeetrit suusarada ja siis rõngasjärve juures kinni jäänud. Juht on leitud ja asjaga tegeleb politsei.

Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis ütles, et Leedu numbrimärgiga veok sõitis Harku metsa ja on peatunud Rabajooksu finiši piirkonnas.

“Suuskadega on võimalik veokist mööduda, vaba maad on selleks piisavalt,” ütles Šillis. “Küll aga on suusarada rikutud ning sellel on üpris ebamugav sõita. Hommikused suusatajad sealt aga läbi tulid ja neilt saime ka teate.”

“Juht oli sündmuskohalt lahkunud, kuid just nüüd saabus teade, et politsei on saanud temaga kontakti ning suure tõenäosusega on tegu kindlustusjuhtumiga,” sõnas Šillis. “Valmistame ette ja esitame ka süüteoteate.”

Šillise sõnul hindavad nad esmase kahju suuruseks tuhat eurot. “Rajatraktori tunni hind on 120 eurot ning eeldusel, et rohkem rada ei rikuta, kulub korrastustöödele ligikaudu kaheksa tundi,” rääkis ta. “Arvata aga võib, et veoki väljasaamisel saab rada veel oluliselt kahjustatud ning vajalikuks võivad osutuda ka pinnasetööd.”

Šillis ütles, et kriitiliseks muutub olukord juba täna õhtul, sest saabuvad plusskraadid muudavad raja pehmemaks ja väljatõmbamise ajal vajub veok tõenäoliselt palju sügavamale, rajast läbi. “Loodame, et sõiduk ei pea jääma järve äärde kevadet ootama.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.