Musta kassi kuu varjupaikades lõppes edukalt ja algab seeniorkoerte kuu

Foto: Pixabay

Musta kassi kuu on Varjupaikade MTÜ-s traditsiooniks saanud kampaania, mida peeti tänavu kümnendat korda. Tänu kampaaniale leidis endale uue kodu 64 musta ja mustvalget varjupaiga kassi.

Lisaks viidi esimest korda läbi musta kassi teemaline kunstioksjon, mis kogus kasside heaks maagilise summa annetusi – 4999 eurot. Kui musta kassi kuu peetud, võib alata 5+ koerte kuu, mil julgustatakse inimesi andma uut võimalust varjupaigas ootavatele väärikas eas koertele.

Varjupaikade MTÜ teatel vaadatakse tihti vanemas eas koertest mööda ja nii võivad nad oma uut kodu oodata ebaõiglaselt kaua. Kõige pikaaegsem MTÜ asukas ongi just 5+ koer nimega Bruno, kel vanust 9 aastat ja päris oma kodu on ta igatsenud juba 4 aastat.

“Kutsikad on varjupaikades kõige tahetumad ja nad leiavad tavaliselt väga kiiresti kodu,” selgitas Varjupaikade MTÜ kommunikatsioonijuht Anni Anete Mõisamaa. “On täiesti tavapärane, et ühele kutsikale on mitu huvilist, samal ajal kui 5-aastaseid ja vanemaid koeri ei märgata ja nemad ootavad varjupaigas seda päris enda inimest vahel isegi aastaid. Tegelikkuses aga võib vanem koer paljude potentsiaalsete uute loomaomanike ellu hoopis paremini sobida.”

Kampaaniat toetab veterinaar Tiina Toomet, kes samuti kinnitab, et teinekord on vanemale koerale kodu pakkumine hoopis parem mõte kui näiteks kutsikale.

“Ei maksa karta vanema lemmiklooma adopteerimist,” lausus ta. “Täiskasvanul on juba väljakujunenud iseloom ja käitumismustrid ja kui need esimeste külastuste käigus paistavad klappivat, võib ühise kooselu algus olla hoopis muretum kui kohanemine ülienergilise kutsikapõlvega. Rääkimata veel problemaatilisest teismeeast. Ma vaatan sageli varjupaikade kodulehtedel seal olevaid veterane ja rõõmustan alati, kui avastan, et mõni on kõrgest east hoolimata uue kodu leidnud.”

Varjupaikade MTÜ loodab novembrikuise kampaania raames leida kodu 11 väärikas eas koerale, kes üle Eesti varjupaikades uut kodu ootavad. Eelmisel aastal leidis tänu kampaaniale oma kodu viis seeniorkoera.

Novembris saab iga üle viieaastane koer varjupaigast koju minnes kaasa kingituse Royal Caninilt. Tutvu kõikide kampaanias olevate koertega siit.

Varjupaikade MTÜ on Eesti suurim koduta loomadega tegelev organisatsioon, kuhu kuuluvad varjupaigad Läänemaal, Pärnus, Tallinnas, Viljandis, Võrus ja Valgas ning Loomade heaolu keskus Viljandimaal. 16 tegutsemisaasta jooksul on MTÜ koju aidanud enam kui 25 000 looma.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega? Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.