Põllumajandus- ja toiduamet päästis hoolimatu omaniku käest 17 koera

Fotol olev koer ei ole seotud artiklis kirjeldatud juhtumiga. Foto: Pixabay

Kolmapäeval võttis Põllumajandus- ja toiduamet (PTA) Tallinnas Mustamäel omanikult koerte pidamise üle. Koerad kõne all olevatesse tingimustesse tagasi ei lähe, sest loomadele elamisväärseid tingimusi loomapidaja tagada ei suuda.

PTA loomatervise ja -heaolu osakonna peaspetsialisti Carol Laurimaa sõnul olid loomade pidamiseks elementaarsed tingimused tagamata.

„Neli koera olid rõdul ja nendest kolm olid transpordikotis. Ülejäänud koerad olid tagatoas, mis oli väravaga jagatud kaheks,“ kirjeldas Laurimaa. „Mõned koerad elasid puurides ning neil puudus võimalus vabalt liikuda. Põrandad olid kaetud uriini ja väljaheidetega.”

Korterisse sisenedes tuli vastu tugev hais, mis oli segu ammoniaagist, koerte väljaheidetest ja prügist. 

Kõik loomad toimetati Tallinna loomade varjupaika.

Laurimaa sõnul oli vihjele tuginedes põhjust arvata, et inimene vajab abi ning seepärast kaasati Mustamäe linnaosa valitsuse sotsiaaltöötaja.

Kui keegi ei tule oma lemmikutega enam toime, siis saab sellest Põllumajandus- ja toiduametit teavitada, kirjutades e-postile vihje@pta.agri.ee.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega? Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.