Põllumajandus- ja toiduamet võõrandas hätta sattunud omaniku käest 16 koera

Tiibeti mastifi kutsikas. Foto: Pixabay

Teisipäeval võõrandas Põllumajandus- ja toiduamet (PTA) koostöös Eestimaa Loomakaitse Liidu (ELL) ja tiibeti mastifite tõuühinguga 16 koera, nende hulgas 14 Tiibeti mastifit ja kaks tšau-tšaud. Põhjuseks on asjaolu, et koerte senine omanik viibib teadmata ajaks eemal ja koerte eest nõuetekohaselt hoolitseda ei saa.

PTA Ida regiooni juhtivspetsialisti Kaja Vainula sõnul vaadati koerad üle juba juuni alguses ja mastifitest olid olemas kõik koerad, kes loomapidajal olid märtsikuise kontrollkäigu ajal.

„Ehkki koerte esmane hoolitsus on tagatud (sööt, joogivesi, aediku puhastus), sellest pikemaks ajaks ei piisa,“ kommenteeris Vainula.

Ta lisas, et need koerad vajavad iga päev inimesega suhtlemist, aktiivset liikumist, kammimist jms, mis tagaks nende heaolu ja jätkuva tervise. Koerte omanik viibib aga eemal, mistõttu ei ole temal võimalik koerte eest hoolitseda.

„Koerte heaolu ja tervis ei ole seega tagatud ning see võib lõppeda mõne koera raskema haigestumise, surma või eutaneerimisega,“ lausus Vainula.

Kõik koerad on võõrandatud Eestimaa Loomakaitse Liidule. Vainula sõnul teeb ELL koostööd tõuühingutega, et leida koertele uued kodud.

Kui keegi ei tule oma lemmikutega enam toime, saab sellest Põllumajandus- ja toiduametit teavitada, kirjutades e-postile vihje@pta.agri.ee.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega? Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.