Uudis

Tahad teada, kui keskkonnasõbralik on su lemmik riidebränd?

Foto: kuvatõmmis

Äpist nimega The Good On You saad vaadata, kas sinu teksapüksid, tossud või kampsun on piisavalt keskkonna- ja loomasõbralikud.

Äppi on kogunenud info enam kui tuhande brändi kohta. Iga firmat hinnatakse kolmes kategoorias: millist mõju avaldab bränd planeedile, selle töötajale ja loomadele (kas kasutatakse näiteks pärisnahka või villa).

Näiteks on eestlaste seas väga populaarne Hispaania kiiremoebränd Zara saanud reitingu “pole piisavalt hea”. See tähendab, et kuigi firma kasutab teinekord keskkonnasõbralikke materjale, pole teada, kas üritab vähedada tootmisel tekkivat tekstiiliprügi. Ka pole Zara selgelt välja toonud, kui hästi on töötajad tasustatud. Samuti on miinuseks see, et tooteid valmistatakse pärisnahast.

Saksa spordirõivaste firma Adidas on seevastu saan kiitva hinnangu, sest kasutab tootmisel eeskujulikus koguses keskkonnasõbralikke ja taaskastutatud materjale. Ka annab firma tarbijale selge ülevaate tootmisest. Samuti on plussiks see, et Adidas ei kasuta näiteks angooravilla või nahka.

Tasuta äpp on saadaval nii iPhone’ile kui ka Androidile.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.