Täna õhtul selguvad keskkonnaauhindade saajad

Foto. Shutterstock

Keskkonnaministeerium annab tänasel galaõhtul üle aasta tähtsaimad keskkonnaauhinnad. Juba traditsioonilistele keskkonnateo ja keskkonnasõbraliku ettevõtte auhindadele on tänavu lisandunud mitu uut kaalukat tunnustust.

„Hea meel on esimest korda autasustada aasta keskkonnanoort, aasta keskkonnasõbralikku haridusasutust ja aasta keskkonnavaldkonna mõjuisikut,“ tõdes keskkonnaminister Tõnis Mölder. „Täname ja tunnustame tänasel galal inimesi, ettevõtteid, omavalitsusi ja haridusasutusi, kes on võtnud keskkonnateemad oma südameasjaks ning on teistele eeskujuks.“

Keskkonnagala algab Eesti Televisioonis täna kell 22.05. Möödunud aasta eest üle antavad auhinnad on järgmised:

  • „Aasta keskkonnanoor“;
  • „Aasta keskkonnasõbralik haridusasutus“;
  • „Aasta keskkonnasõbralik kohalik omavalitsus“;
  • „Aasta keskkonnasõbralik ettevõte“;
  • „Aasta keskkonnavaldkonna mõjuisik“;
  • „Aasta keskkonnategu“.

Päeva esimeses pooles korraldab keskkonnaministeerium Tallinnas Proto avastuskeskuses rahvusvahelise keskkonnakonverentsi „Elurikkus ja kliima muutuvas maailmas“. Üles astuvad näiteks Euroopa Keskkonnaagentuuri looduskapitali ja ökosüsteemide programmijuht Riyong Kim, Euroopa Komisjoni keskkonna peadirektoraadi looduskapitali direktor Humberto Delgado Rosa ning ÜRO keskkonnaprogrammi looduskaitse seirekeskuse juhataja Neville Ash. Eesti teadlastest kõnelevad Teaduste Akadeemia president Tarmo Soomere, Tartu Ülikooli kaasprofessor Aveliina Helm ja Tallinna Loomaaia direktor Tiit Maran.

Lisaks ettekannetele on kavas kolm paneeldiskussiooni. Muuhulgas arutlevad keskkonnaministeerium ja ettevõtjad selle üle, millised on ettevõtete kohustused, võimalused ja koostöö avaliku sektoriga seoses keskkonnasäästlikkuse, kliimamuutuste leevendamise ja kohanemisega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.