Keskkond

Metsakaitsjad korraldavad laupäeval e-meeleavalduse ja seovad puudele punast lõnga

Punase villase lõnga puudele sidumisega antakse märku, et mets on inimestele oluline. Pilt punasest lindist on illustreerivFoto: Shutterstock

“Päästame Eesti metsad” korraldab homme e-meelevalduse, millest saab osa võtta oma kodus või lemmikmetsas.

“Päästame Eesti Metsad” juhised osalemiseks

  • 21.03. kell 12.00 alusta postitust Facebook’is või Instagram’is.
  • Määra oma asukohaks Vabaduse väljak. (Facebook’is vali selleks “check in” ja Instagram’is “add location“).
  • Kirjuta postituse sõnumiks “Päästame Eesti metsad!”.
  • Kui Sul on võimalik, lisa foto iseendast koos perega oma lemmikmetsas või foto koos plakatiga, mille oleksid meeleavaldusele Vabaduse väljakul kaasa võtnud.
  • Lisa teemaviited #meiemets #SaveTheForest #MetsOnVaba.
  • Võid lisada ka viite rahvusvahelisele kliimastreigile #ClimateStrikeOnline.
  • Postita – ja osaledki meeleavaldusel.

“Praeguses koroonaviirusest põhjustatud kriisiolukorras soovitatakse inimestel minna vaba aega veetma loodusesse, et toetada oma füüsilist ja vaimset tervist. Samas vajab loodus omakorda meie toetust, et ta säiliks elurikka ja tervistava kohana, sest vajadus tema järele aina kasvab,” kirjutab “Päästame Eesti Metsad” avalikus pöördumises.

E-meeleavalduse logo ja kujunduse autor Piret Räni pakub välja ka järgmise idee: “Kui kõik metsasõbrad läheksid oma kodumetsa või enda jaoks olulistesse paikadesse, kus käiakse mõtteid korrastamas, jõudu ammutamas, loodust imetlemas, ja seoksid punase villase lõnga “sõbrapuu” oksa või tüve külge, siis sedasi kaardistame meile olulised metsad ja anname märku, et see koht, puu, maastik, mets on kellelegi oluline. Niimoodi toimides me sõlmime loodusega kokkuleppe teda kaitsta. Lõngaga märgitud puust võiks teha foto ning postitada selle e-meeleavaldusele.”

Ühismeeleavalduse “Päästame Eesti metsad!” eesmärgiks on senise metsapoliitika suuna muutmine. Eesti metsi majandatakse meeleavalduse korraldajate sõnul viisil, mis ohustab looduse mitmekesisust, riivab inimeste õiglustunnet ja vähendab meie tulevast heaolu. Avalikus pöördumises kirjutatakse, et suurtööstus moonutab meedia ja poliitilise lobitöö tulemusena inimeste pilti elukeskkonna kvaliteedist, metsalooduse seisundist ja sellega seotud ökosüsteemiteenustest. 

“Eesti metsamajandamise praegust teed õigustades näidatakse neist saamata jäänud tulusid turismiettevõtetele, fotograafidele, mitmekülgsete metsasaaduste tarbijatele (looduses aktiivselt puhkajad, seenelised, marjulised, ravimtaimede korjajad) väiksemana ja välditakse nende objektiivset arvestamist poliitilistes otsustes,” selgitatakse pöördumises.

E-meeleavaldus toetab Eesti Metsa Manifestis välja toodud põhimõtteid. Rohkem infot saab Päästame Eesti Metsad MTÜ kodulehelt.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.