Loodus näitas jõudu: Peipsi ääres jääga minema triivinud laste mänguväljak reisis vees ligi 30 km 

Piirivalvurid tegid veest leitud atraktsiooni korda ja nüüd seisab see ühe neljalapselise pere koduhoovis. Foto: PPA Lõuna prefektuur / Facebook

Kaks kuud tagasi leidsid PPA Lõuna prefektuuri töötajad Peipsi järvest kahe kiigu ja redelitega laste mänguväljaku. Nüüd on selgunud, et lasteatraktsiooni viis ühe pere kodu juurest minema jää ja see rändas vees ligi 30 km. 

“Nädalavahetusel märkas Peipsi järvel patrullinud piirivalve mootorpaadi toimkond vees hõljumas midagi eriskummalist,” teatas tänavu 24. aprilli PPA Lõuna prefektuur Facebookis. “Kummaline nähtus hulpis Peipsi järve pinnal Praaga kandis, umbes kolme ja poole kilomeetri kaugusel Emajõe suudmest. Lähemale liikudes tuvastasid piirivalvurid, et leiu puhul on tegemist puidust mänguväljakuga.”

Piirivalvurid tõstsid puust mänguväljaku veest välja, parandasid seda ja jätsid seisma Varnja kordoni õuele, lootuses, et selle omanik leitakse üles. Leiust anti teada Facebookis. 

Täna postitas Lõuna prefektuur uue teate: omanik leiti tänu sotsiaalmeediale üles. Selgus, et suur ja raske mänguväljak jõudis rändas vees lausa ligi 30 km.  

“Kui esiti näis ettevõtmine lootusetu, siis lõpuks leidis mänguväljaku omanik meid ise üles ning rääkis meile, et kiik pani ühes jääminekuga plehku Kodavere kandist, mis tähendab, et konstruktsioon läbis rännakul ligemale 30 kilomeetrit enne kui piirivalvuriteni jõudis,” teatas Lõuna prefektuur.

“Pererahvas nentis, et ehkki väljak on tõesti nende oma, siis polevat nende peres aga paraku enam nii pisikesi põngerjaid, kes sellel veel lustida tahaks. Nii otsustasimegi üheskoos, et las siis toob mänguväljak rõõmu kellelegi teisele ning heategevuse korras jõudis väljak enne pühi läbi Valgamaa Lasterikaste Perede Ühingu Valgamaale. Roobe külla, kus sirgumas neli vahvat põnni, kelle õuele see atribuut täpselt passis.”

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Rohegeeniuse uudiskiri

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega? Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.