Abivajajate hulk suureneb – Toidupank ootab appi annetajaid ja vabatahtlikke

Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Toidupank korraldab 8. ja 9. detsembril toidukogumispäevad üle Eesti 77 jaekaupluses, et koguda kauasäilivat toitu suurenenud toiduvajaduse leevenduseks ja toiduvarude rikastamiseks.

“Toidupanga abivajajate arv on seni püsinud keskmiselt 20 000 inimese juures nädalas, neist ligi 8000 moodustavad lapsed,” ütles Toidupanga tegevjuht Piet Boerefijn. “Kuid kahjuks need numbrid ei ole lõplikud, sest juba mitmendat aastat kasvav inflatsioon on kaasa toonud toiduhindade seninägematu tõusu. Samuti lisandub kasvava töötuse tõttu iga nädal inimesi, kes ootavad Toidupanga abipakki.”

Boerefijn rõhutas, et teadlikult enne jõule annetatud toit on tänuväärne lisa puudustkannatavatele inimestele. 

Toidupank kutsub üles häid inimesi kaasa lööma toidukogumispäevade vabatahtlikuna või toidukogumispäevadel annetama. Mõlemal moel saab aidata oma piirkonna puuduses elavaid peresid. 

“Ettevõtmisega on liitunud 77 Coopi, Maxima, Prisma, Rimi ja Selveri jaekauplust üle Eesti. Kahe päeva jooksul ootame osalema üle 1200 vabatahtliku, kes aitavad annetusi koguda ja kogutud kaupa transpordiks ette valmistada,” ütles Boerefijn. “Vabatahtlike osa toidukogumispäevadel on tegelikult kõige olulisem. Me täname kõiki, kes leiavad aega, et tulla kohale ja aidata. Tulge kas üksi, kahekesi või võtke kaasa sõpruskond ning veetke koos mõned tunnid heategevuse eesmärgil.”

Vabatahtlikuna jagatakse poe sissepääsuväravate juures teavet ja võetakse annetusi vastu ning aidatakse sorteerida toitu kastidesse. Vabatahtlikus saab registreerida siit.

Eesti Toidupank tegutseb alates 2010. aasta märtsist, et leevendada vaesusprobleemi Eesti ühiskonnas ja võidelda toidu raiskamise vastu.  2023. aasta 10 kuuga on Toidupank abivajajatele jaganud üle 3,7 miljoni️ kilogrammi päästetud ja annetatud toitu. Toidupanga võrgustikus tegutseb eri maakonnakeskustes kokku 16 Toidupanka. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega? Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.