Uudis

Lähipäevade õhutemperatuurid jäävad keerlema nullkraadi ümber

F: Pixabay

Eeloleval nädalal vaheldumisi külmetab ja sulatab ning arvestada tuleb kiilasjääga.

Ilmateenistuse teatel on ööl vastu teisipäeva pilves ilm. Paljudes kohtades sajab vihma ja lörtsi, Ida-Eestis ka lund. Esineb jäidet. Puhub lõunakaaretuul 3-9, hommikul Hiiu- ja Saaremaal edelatuul puhanguti kuni 14 m/s. Õhutemperatuur on Ida-Eestis -5 kuni +1, Lääne-Eestis 0 kuni +4 kraadi. Enne teisipäeva lõunat on pilves ilm. Sajab vihma ja lörtsi, Ida-Eestis ka lund. On jäidet. Keskpäeval lääne poolt alates sajud järk-järgult lakkavad ning pilvkattesse tuleb selgimisi. Tuul pöördub kõikjal edelasse 4-10, ennelõunal Hiiu- ja Saaremaal puhanguti 15 m/s. Õhutemperatuur on -1 kuni +4 kraadi.

Enne kolmapäeva keskööd on pilves selgimistega, pärast keskööd aga pilves ilm. Lumesadu levib Lõuna-Eestist hommikuks Põhja-Eestisse. Saartel ja mandri lõunaosas tuleb sekka lörtsi. Paiguti esineb jäidet. Puhub lõunakaaretuul 3-9 m/s, Lõuna-Eestis pöördub varahommikuks põhjakaarde. Külma on 1-7, saarte rannikul ja hommikul ka mandri lõunaservas tuleb kuni 1 kraad sooja.

Kolmapäeva päeval on pilves ilm, Lääne- ja Lõuna-Eestis on lühiajalisi selgimisi. Mitmel pool sajab lund, saartel ja Lõuna-Eestis ka lörtsi. Paiguti esineb jäidet. Puhub muutliku suunaga tuul 1-7 m/s. Liivi lahe piirkonnas puhub õhtul lõunakaaretuul 5-12 m/s. Õhutemperatuur on -3 kuni +2 kraadi.

Neljapäeva öösel on pilves ilm. Sajab lund, Lääne-Eestis ka lörtsi. Mitmel pool tuiskab. Puhub lõuna- ja kagutuul 5-10, Liivi lahe piirkonnas puhanguti 15-17 m/s. Hommikuks pöördub põhjarannikul tuul kirdesse, Lääne-Eesti saartel aga põhja ja loodesse ning tugevneb samuti puhanguti 15 m/s. Õhutemperatuur on 0 kuni -4, saartel -2 kuni +2 kraadi.

Neljapäeva päeval on pilves ilm. Ajuti sajab lund ja kohati tuiskab. Tuul pöördub päeva jooksul kõikjal põhja ja loodesse ning tugevneb 6-13, saartel ja rannikul puhanguti 15-20 m/s. Õhutemperatuur on -2 kuni +2 kraadi, pärastlõunal aga hakkab ilm külmemaks minema. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.